Overall
Home
Away
#
Team
MP
W
D
L
G
GD
P
Group 2B
1
FC Shinnik Yaroslavl
20
17
1
2
38:8
30
52
2
Dinamo Moscow Res.
20
10
8
2
40:17
23
38
3
FC Kazanka Moscow
20
9
4
7
25:17
8
31
4
Yenisey 2 Krasnoyarsk
20
9
3
8
24:27
-3
30
5
FC Murom Murom
20
7
7
6
26:18
8
28
6
FC Volna Nizhny Novgorod Oblast
20
8
4
8
28:31
-3
28
7
FC Olymp-Dolgoprudny-2
20
7
5
8
27:24
3
26
8
Khimik Dzerzhinsk
20
5
6
9
18:36
-18
21
9
Znamya Truda
20
5
4
11
25:32
-7
19
10
FC Torpedo Vladimir
20
5
3
12
16:35
-19
18
11
FC Chertanovo Moscow
20
4
3
13
16:38
-22
15
Group 2B, Relegation Round
1
FC Torpedo Vladimir
16
9
2
5
23:20
3
29
2
FC Olymp-Dolgoprudny-2
16
8
4
4
24:17
7
28
3
FC Zenit-2 St Petersburg
16
8
2
6
42:28
14
26
4
Znamya Truda
16
8
1
7
29:21
8
25
5
Baltika-Bfu Kaliningrad
16
6
4
6
17:19
-2
22
6
FC Chertanovo Moscow
16
6
4
6
16:23
-7
22
7
Luki-Energiya V.luki
16
6
2
8
24:25
-1
20
8
FC Chita
16
5
3
8
18:23
-5
18
9
Khimik Dzerzhinsk
16
3
4
9
16:33
-17
13
Group 2A
1
FC Tver
18
12
5
1
34:14
20
41
2
Leningradets
18
12
4
2
42:17
25
40
3
Krasava Odintsovo
18
9
4
5
28:14
14
31
4
Dinamo St Petersburg
18
8
4
6
25:22
3
28
5
Zvezda St Petersburg
18
8
2
8
26:23
3
26
6
FC Kairat Moscow
18
6
5
7
23:28
-5
23
7
FC Zenit-2 St Petersburg
18
5
4
9
25:40
-15
19
8
Luki-Energiya V.luki
18
4
3
11
16:38
-22
15
9
Baltika-Bfu Kaliningrad
18
4
2
12
17:27
-10
14
10
FC Chita
18
2
7
9
14:27
-13
13
Group 2A, Promotion Round
1
FC Shinnik Yaroslavl
22
17
4
1
38:11
27
55
2
FC Tver
22
11
7
4
42:22
20
40
3
Leningradets
22
12
2
8
36:20
16
38
4
FC Murom Murom
22
11
4
7
26:14
12
37
5
FC Kairat Moscow
22
8
6
8
30:36
-6
30
6
Krasava Odintsovo
22
8
5
9
34:33
1
29
7
Zvezda St Petersburg
22
8
4
10
30:29
1
28
8
Dinamo Moscow Res.
22
6
8
8
28:29
-1
26
9
FC Volna Nizhny Novgorod Oblast
22
7
6
9
33:50
-17
24
10
Dinamo St Petersburg
22
5
6
11
22:35
-13
21
11
Yenisey 2 Krasnoyarsk
22
6
3
13
20:41
-21
21
12
FC Kazanka Moscow
22
2
7
13
13:32
-19
13
Group 2B
1
FC Shinnik Yaroslavl
10
10
0
0
23:1
22
30
2
Dinamo Moscow Res.
10
5
4
1
25:8
17
19
6
FC Kazanka Moscow
10
4
1
5
14:11
3
13
3
Yenisey 2 Krasnoyarsk
10
6
1
3
15:11
4
19
5
FC Murom Murom
10
4
3
3
12:6
6
15
9
FC Volna Nizhny Novgorod Oblast
10
3
2
5
13:19
-6
11
4
FC Olymp-Dolgoprudny-2
10
4
4
2
14:10
4
16
8
Khimik Dzerzhinsk
10
3
3
4
9:9
0
12
7
Znamya Truda
10
3
3
4
15:15
0
12
10
FC Torpedo Vladimir
10
2
2
6
9:18
-9
8
11
FC Chertanovo Moscow
10
2
1
7
7:19
-12
7
Group 2B, Relegation Round
4
FC Torpedo Vladimir
8
4
1
3
10:13
-3
13
2
FC Olymp-Dolgoprudny-2
8
4
3
1
14:8
6
15
1
FC Zenit-2 St Petersburg
8
5
1
2
22:17
5
16
7
Znamya Truda
8
4
0
4
14:10
4
12
5
Baltika-Bfu Kaliningrad
8
4
1
3
10:10
0
13
3
FC Chertanovo Moscow
8
4
2
2
8:12
-4
14
6
Luki-Energiya V.luki
8
4
1
3
15:9
6
13
8
FC Chita
8
3
2
3
12:9
3
11
9
Khimik Dzerzhinsk
8
3
2
3
7:9
-2
11
Group 2A
2
FC Tver
9
6
3
0
17:4
13
21
1
Leningradets
9
7
1
1
29:7
22
22
3
Krasava Odintsovo
9
5
3
1
15:4
11
18
6
Dinamo St Petersburg
9
5
1
3
17:11
6
16
5
Zvezda St Petersburg
9
5
1
3
15:9
6
16
7
FC Kairat Moscow
9
5
1
3
17:15
2
16
4
FC Zenit-2 St Petersburg
9
5
2
2
18:11
7
17
10
Luki-Energiya V.luki
9
2
2
5
8:14
-6
8
8
Baltika-Bfu Kaliningrad
9
3
1
5
9:11
-2
10
9
FC Chita
9
1
5
3
8:11
-3
8
Group 2A, Promotion Round
1
FC Shinnik Yaroslavl
11
8
3
0
22:6
16
27
2
FC Tver
11
6
4
1
18:6
12
22
3
Leningradets
11
7
1
3
16:7
9
22
4
FC Murom Murom
11
6
1
4
13:6
7
19
7
FC Kairat Moscow
11
5
2
4
19:22
-3
17
6
Krasava Odintsovo
11
4
5
2
18:13
5
17
8
Zvezda St Petersburg
11
5
1
5
17:13
4
16
9
Dinamo Moscow Res.
11
4
4
3
15:12
3
16
11
FC Volna Nizhny Novgorod Oblast
11
2
3
6
14:33
-19
9
10
Dinamo St Petersburg
11
3
2
6
13:17
-4
11
5
Yenisey 2 Krasnoyarsk
11
5
3
3
13:13
0
18
12
FC Kazanka Moscow
11
1
2
8
6:20
-14
5
Group 2B
1
FC Shinnik Yaroslavl
10
7
1
2
15:7
8
22
2
Dinamo Moscow Res.
10
5
4
1
15:9
6
19
3
FC Kazanka Moscow
10
5
3
2
11:6
5
18
6
Yenisey 2 Krasnoyarsk
10
3
2
5
9:16
-7
11
5
FC Murom Murom
10
3
4
3
14:12
2
13
4
FC Volna Nizhny Novgorod Oblast
10
5
2
3
15:12
3
17
7
FC Olymp-Dolgoprudny-2
10
3
1
6
13:14
-1
10
9
Khimik Dzerzhinsk
10
2
3
5
9:27
-18
9
11
Znamya Truda
10
2
1
7
10:17
-7
7
8
FC Torpedo Vladimir
10
3
1
6
7:17
-10
10
10
FC Chertanovo Moscow
10
2
2
6
9:19
-10
8
Group 2B, Relegation Round
1
FC Torpedo Vladimir
8
5
1
2
13:7
6
16
3
FC Olymp-Dolgoprudny-2
8
4
1
3
10:9
1
13
4
FC Zenit-2 St Petersburg
8
3
1
4
20:11
9
10
2
Znamya Truda
8
4
1
3
15:11
4
13
5
Baltika-Bfu Kaliningrad
8
2
3
3
7:9
-2
9
6
FC Chertanovo Moscow
8
2
2
4
8:11
-3
8
7
Luki-Energiya V.luki
8
2
1
5
9:16
-7
7
8
FC Chita
8
2
1
5
6:14
-8
7
9
Khimik Dzerzhinsk
8
0
2
6
9:24
-15
2
Group 2A
1
FC Tver
9
6
2
1
17:10
7
20
2
Leningradets
9
5
3
1
13:10
3
18
3
Krasava Odintsovo
9
4
1
4
13:10
3
13
4
Dinamo St Petersburg
9
3
3
3
8:11
-3
12
5
Zvezda St Petersburg
9
3
1
5
11:14
-3
10
6
FC Kairat Moscow
9
1
4
4
6:13
-7
7
10
FC Zenit-2 St Petersburg
9
0
2
7
7:29
-22
2
7
Luki-Energiya V.luki
9
2
1
6
8:24
-16
7
9
Baltika-Bfu Kaliningrad
9
1
1
7
8:16
-8
4
8
FC Chita
9
1
2
6
6:16
-10
5
Group 2A, Promotion Round
1
FC Shinnik Yaroslavl
11
9
1
1
16:5
11
28
2
FC Tver
11
5
3
3
24:16
8
18
5
Leningradets
11
5
1
5
20:13
7
16
3
FC Murom Murom
11
5
3
3
13:8
5
18
6
FC Kairat Moscow
11
3
4
4
11:14
-3
13
8
Krasava Odintsovo
11
4
0
7
16:20
-4
12
7
Zvezda St Petersburg
11
3
3
5
13:16
-3
12
9
Dinamo Moscow Res.
11
2
4
5
13:17
-4
10
4
FC Volna Nizhny Novgorod Oblast
11
5
3
3
19:17
2
18
10
Dinamo St Petersburg
11
2
4
5
9:18
-9
10
12
Yenisey 2 Krasnoyarsk
11
1
0
10
7:28
-21
3
11
FC Kazanka Moscow
11
1
5
5
7:12
-5
8