0

CAF Champions League

13:00
Mamelodi Sundowns mamelodi-sundowns
mazembe Mazembe
10
FT
13:00
Pyramids FC pyramids-fc
nouadhibou Nouadhibou
22
FT
16:00
Simba simba
jwaneng-galaxy Jwaneng Galaxy
60
FT
16:00
Wydad wydad
mimosas Mimosas
10
FT
19:00
Esperance esperance
al-hilal AL Hilal
NS
19:00
Luanda luanda
sahel Sahel
NS

Superliga

16:00
KF Vllaznia Shkoder kf-vllaznia-shkoder
tirana Tirana
31
FT
16:00
Teuta teuta
shijak Shijak
30
FT

Ligue 1

15:45
Chlef chlef
el-bayadh El Bayadh
21
FT
16:00
Paradou paradou
biskra Biskra
00
FT
16:00
Saoura saoura
constantine Constantine
22
FT
17:00
Setif setif
mc-alger MC Alger
10
LIVE

Ligue 2

13:00
Mostaganem mostaganem
wa-mostaganem Wa Mostaganem
10
FT
13:00
Arbaa arbaa
oued-sly Oued Sly
11
FT
13:00
Tiaret tiaret
kolea Kolea
41
FT

Primera Divisió

19:30
IC Escaldes ic-escaldes
fc-santa-coloma FC Santa Coloma
NS

Girabola

14:30
Interclube interclube
kabuscorp Kabuscorp
01
FT

Copa de la Superliga

00:15
Banfield banfield
dep-riestra Dep. Riestra
20
FT
00:15
Platense platense
racing-c-avellaneda Racing C. Avellaneda
00
FT
20:00
Sarmiento sarmiento
santa-fe Santa Fe
NS
22:00
Atletico Tucuman atletico-tucuman
velez-s Velez S.
NS
22:15
Independiente independiente
argentinos-jrs Argentinos Jrs
NS

Primera Nacional

20:00
All Boys all-boys
atletico-guemes Atletico Guemes
NS
20:00
Agropecuario agropecuario
gimnasia-jujuy Gimnasia Jujuy
NS
20:00
Tristan Suarez tristan-suarez
alvarado Alvarado
NS
20:00
CA Estudiantes ca-estudiantes
almagro Almagro
NS
22:15
Brown de Adrogue brown-de-adrogue
defensores Defensores
NS

Primera B Metropolitana

20:00
Colegiales colegiales
san-martin San Martin
NS
20:00
Flandria flandria
excursionistas Excursionistas
NS
20:00
San Carlos san-carlos
sacachispas Sacachispas
NS
20:00
Argentino de Merlo argentino-de-merlo
laferrere Laferrere
NS
20:00
Liniers liniers
canuelas-fc Canuelas FC
NS
20:00
Dep. Armenio dep-armenio
midland Midland
NS
20:00
A. de Quilmes a-de-quilmes
atletico-fenix Atletico Fenix
NS
20:00
Italiano italiano
dep-merlo Dep. Merlo
NS
20:05
Comunicaciones comunicaciones
atletico-los-andes Atletico Los Andes
NS

Primera C Metropolitana

20:00
C. Cord. de Rosario c-cord-de-rosario
argentino-rosario Argentino Rosario
NS
22:00
Club Mercedes club-mercedes
real-pilar Real Pilar
NS
22:00
Ituzaingo ituzaingo
yupanqui Yupanqui
NS

Premier League

11:00
Alashkert alashkert
noah Noah
02
FT
11:00
Shirak shirak
urartu Urartu
10
FT

First League

A-League

06:00
Western United western-united
perth Perth
10
FT
07:00
Newcastle Jets newcastle-jets
central-coast Central Coast
01
FT
08:45
W. Sydney w-sydney
sydney Sydney
14
FT

W-League

06:00
Western Sydney Wanderers FC (W) western-sydney-wanderers-fc-w
sydney-fc-w Sydney FC (W)
02
FT
07:00
Brisbane Roar FC (W) brisbane-roar-fc-w
melbourne-city-fc-w Melbourne City FC (W)
20
FT

NPL South Australian

04:30
Adelaide Utd. adelaide-utd
modbury-jets Modbury Jets
15
FT
06:30
Metro Stars metro-stars
adelaide-croatia Adelaide Croatia
43
FT
08:30
Adelaide Olympic adelaide-olympic
white-city White City
15
FT

NPL Victoria

04:00
Manningham United Blues manningham-united-blues
south-melbourne South Melbourne
25
FT
07:15
Altona Magic altona-magic
dandenong Dandenong
23
FT
09:00
Hume hume
p-melbourne P. Melbourne
40
FT

NPL 2, Victoria

04:00
N. Geelong Warriors n-geelong-warriors
bulleen-lions Bulleen Lions
12
FT
06:30
Caroline Springs George Cross FC caroline-springs-george-cross-fc
langwarrin-sc Langwarrin SC
12
FT

Queensland Premier League 1

08:00
Caboolture caboolture
mitchelton Mitchelton
31
FT
08:00
SW Queensland sw-queensland
ipswich-fc Ipswich FC
40
FT
09:15
Broadbeach broadbeach
lightning Lightning
21
FT

NPL New South Wales

06:00
Sydney Olympic sydney-olympic
sydney-utd Sydney Utd
60
FT
08:00
Marconi marconi
nws-spirit NWS Spirit
21
FT
08:00
Blacktown blacktown
sutherland Sutherland
32
FT

NPL Northern NSW

03:30
New Lambton FC new-lambton-fc
valentine Valentine
03
FT
07:00
Weston weston
maitland Maitland
51
FT
07:00
Adamstown adamstown
charlestown Charlestown
03
FT
07:00
Hamilton hamilton
edgeworth Edgeworth
11
FT
08:00
Lake Macquarie lake-macquarie
broadmeadow Broadmeadow
14
FT

NPL Queensland

07:00
Brisbane brisbane
sunshine-coast Sunshine Coast
32
FT
08:15
Wolves wolves
peninsula Peninsula
21
FT
09:30
Moreton City Excelsior FC moreton-city-excelsior-fc
brisbane-roar-y Brisbane Roar Y
32
FT

Women's NPL Queensland

08:00
Mitchelton (W) mitchelton-w
lions-fc-w Lions FC (W)
44
FT

2. Liga

13:30
Liefering liefering
st-polten St. Polten
31
FT
13:30
Dornbirn 1913 dornbirn-1913
lafnitz Lafnitz
02
FT

Regionalliga Central

14:00
Junge Wikinger Ried junge-wikinger-ried
gleisdorf Gleisdorf
21
FT
16:00
Weindorf St. Anna weindorf-st-anna
vocklamarkt Vocklamarkt
31
FT

Regionalliga East

13:30
Donaufeld donaufeld
rapid--ii Rapid II
22
FT

Premier League

12:00
Zira FK zira-fk
turan-tovuz Turan Tovuz
11
FT
14:30
Sabah sabah
araz Araz
20
FT

Super Cup

Jupiler League

15:00
Cercle Brugge cercle-brugge
kv-mechelen KV Mechelen
23
FT
17:15
Oud-Heverlee oudheverlee
union-saintgilloise Union Saint-Gilloise
01
LIVE
19:45
Liege liege
kaa-gent KAA Gent
NS

Proximus League

15:00
Lierse Kempenzonen lierse-kempenzonen
francs-borains Francs Borains
31
FT
19:00
Lommel SK lommel-sk
liege Liege
NS

Nationale 1

18:30
KFC Dessel Sport kfc-dessel-sport
capellen Capellen
10
LIVE
19:00
Raal La Louviere raal-la-louviere
royal-excelsior-virton Royal Excelsior Virton
LIVE
19:00
Heist heist
royal-knokke Royal Knokke
NS
19:00
Hoogstraten hoogstraten
ksc-lokeren-temse KSC Lokeren Temse
LIVE

Reserve League

18:30
St. Truidense st-truidense
fcv-dender-eh FCV Dender EH
10
LIVE

Super League Women

12:30
Club Brugge (W) club-brugge-w
genk-w Genk (W)
22
FT
18:00
RSC Anderlecht (W) rsc-anderlecht-w
standard-femina-de-liege-w Standard Femina de Liege (W)
11
HT

Division Profesional

00:00
Royal Pari Sion royal-pari-sion
blooming Blooming
12
FT
19:00
The Strongest the-strongest
cd-real-tomayapo CD Real Tomayapo
LIVE
21:30
Jorge Wilstermann jorge-wilstermann
bolivar Bolivar
NS

Premier League

12:00
Tuzla City tuzla-city
zvijezda-09 Zvijezda 09
20
FT
12:00
Igman igman
siroki-brijeg Siroki Brijeg
10
FT
15:00
Sloga sloga
zrinjski-mostar Zrinjski Mostar
11
FT

RS

13:00
Drina Zvornik drina-zvornik
famos-vojkovici Famos Vojkovici
20
FT
13:00
Slavija Sarajevo slavija-sarajevo
bijeljina Bijeljina
12
FT

Premier League

Cearense, Serie B

18:30
Maranguape maranguape
itapipoca Itapipoca
00
LIVE
19:00
Pacatuba EC CE pacatuba-ec-ce
pague-menos-ce Pague Menos CE
NS

Paulista, Segunda Divisao U23

18:00
CA Taquaritinga SP ca-taquaritinga-sp
ec-xv-de-novembro-de-jau-sp EC XV de Novembro de Jau SP
00
HT
18:00
FC SKA Brasil SP fc-ska-brasil-sp
penapolense Penapolense
10
HT
18:00
Jabaquara AC SP jabaquara-ac-sp
ca-joseense-sp-u23 CA Joseense SP U23
10
LIVE
18:00
Rio Branco rio-branco
nacional Nacional
01
HT
22:00
Barretos barretos
aa-francana AA Francana
NS

Campeonato Acreano

Campeonato Alagoano

19:00
Esportiva AL esportiva-al
alagoano Alagoano
NS
19:00
Coruripe coruripe
cruzeiro-arapiraca-al Cruzeiro Arapiraca AL
NS
19:00
Brasil AL brasil-al
arapiraquense Arapiraquense
NS
19:00
Murici murici
sc-penedense-al SC Penedense AL
NS

Campeonato Amapaense

19:00
Ypiranga AP ypiranga-ap
trem Trem
NS

Campeonato Amazonense

20:00
Unidos Do Alvorada AM unidos-do-alvorada-am
manaus Manaus
NS

Campeonato Brasiliense

19:00
SE Ceilandense DF se-ceilandense-df
samambaia-fc-df Samambaia FC DF
NS
22:30
Gama gama
ceilandia Ceilandia
NS

Campeonato Capixaba

18:00
Rio Branco FC AC rio-branco-fc-ac
vitoria Vitoria
00
LIVE
18:30
Serra serra
estrela-do-norte Estrela Do Norte
00
LIVE
18:30
Desportiva Ferroviaria ES desportiva-ferroviaria-es
porto-vitoria-es Porto Vitoria ES
00
LIVE
18:30
Rio Branco rio-branco
real-noroeste Real Noroeste
NS

Campeonato Carioca

19:00
Flamengo flamengo
madureira Madureira
LIVE
19:00
Audax audax
sampaio-correa Sampaio Correa
NS

Campeonato Catarinense

19:30
Figueirense figueirense
internacional-de-lages-sc Internacional de Lages SC
NS
19:30
Criciuma criciuma
chapecoense Chapecoense
NS
19:30
Nacao SC nacao-sc
joinville Joinville
NS
19:30
Brusque brusque
marcilio-dias Marcilio Dias
NS
19:30
Concordia concordia
avai Avai
NS
19:30
Barra FC barra-fc
hercilio-luz-sc Hercilio Luz SC
NS

Campeonato Cearense

Campeonato Gaucho

19:30
Sao Luiz sao-luiz
santa-cruz-rs Santa Cruz RS
NS
19:30
Ypiranga ypiranga
gremio-esportivo Gremio Esportivo
NS
19:30
Novo Hamburgo novo-hamburgo
caxias-do-sul Caxias do Sul
NS
19:30
Gremio gremio
guarany Guarany
NS
19:30
Juventude RS juventude-rs
internacional Internacional
NS
19:30
Avenida avenida
sao-jose Sao Jose
NS

Campeonato Goiano

19:00
Goiatuba EC GO goiatuba-ec-go
goianiense-go Goianiense GO
NS
21:00
Goiania goiania
goias Goias
NS

Campeonato Maranhense

19:00
Maranhao maranhao
pinheiro-ac-ma Pinheiro AC MA
NS

Campeonato Matogrossense

18:30
Nova Mutum EC MT nova-mutum-ec-mt
luverdense Luverdense
NS

Campeonato Mineiro

19:30
Atletico MG atletico-mg
ipatinga Ipatinga
NS
19:30
Cruzeiro MG cruzeiro-mg
uberlandia Uberlandia
NS
19:30
Athletic Club Sjdr MG athletic-club-sjdr-mg
itabirito-fc-mg Itabirito FC MG
NS
19:30
Patrocinense MG patrocinense-mg
pouso-alegre Pouso Alegre
NS
19:30
Tombense tombense
america-fc-mg America FC MG
NS
19:30
Democrata democrata
villa-nova Villa Nova
CAN
19:30
Democrata democrata
villa-nova Villa Nova
NS

Campeonato Paraibano

Campeonato Paranaense

19:00
Londrina PR londrina-pr
paranaense-pr Paranaense PR
NS

Campeonato Paulista A1

19:00
Corinthians corinthians
santo-andre Santo Andre
LIVE
21:00
Portuguesa portuguesa
mirassol-sp Mirassol SP
NS
23:00
Internacional internacional
ituano-fc-sp Ituano FC SP
NS

Campeonato Paulista A2

18:00
Capivariano capivariano
linense Linense
00
HT
18:00
Noroeste noroeste
sao-bento Sao Bento
01
LIVE
18:00
Primavera primavera
monte-azul Monte Azul
10
LIVE
18:00
Rio Claro rio-claro
juventus Juventus
10
LIVE
18:00
Sao Jose EC SP U23 sao-jose-ec-sp-u23
portuguesa-san Portuguesa San.
11
LIVE
20:00
Taubate taubate
velo-clube-sp Velo Clube SP
NS
22:00
Oeste SP oeste-sp
ferroviaria Ferroviaria
NS

Campeonato Paulista A3

18:00
Sao Caetano SP sao-caetano-sp
marilia-sp Marilia SP
10
LIVE
18:00
Desportivo Brasil desportivo-brasil
uniao-sao-joao-ec-sp Uniao Sao Joao EC SP
00
LIVE
20:00
Atibaia atibaia
sao-bernardo-sp Sao Bernardo SP
NS
22:00
Bandeirante EC SP bandeirante-ec-sp
votuporanguense Votuporanguense
NS
22:00
SE Itapirense SP se-itapirense-sp
matonense Matonense
NS

Campeonato Pernambucano

19:30
Santa Cruz santa-cruz
central Central
NS

Campeonato Piauiense

Campeonato Rondoniense

Campeonato Sergipano

19:00
AD Atletico Gloriense SE ad-atletico-gloriense-se
america America
NS
19:00
Falcon SE falcon-se
ad-carmopolis-se AD Carmopolis SE
NS

Campeonato Sul-Matogrossense

22:00
Novoperario FC MS novoperario-fc-ms
dourados-ac-ms Dourados AC MS
NS

Campeonato Tocantinense

19:00
Gurupi gurupi
batalhao-fc-to Batalhao FC TO
NS
21:30
Uniao Araguainense TO uniao-araguainense-to
tocantinopolis Tocantinopolis
NS

Parva Liga

13:15
Levski 2005 Krumovgrad levski-2005-krumovgrad
lokomotiv-plovdiv Lokomotiv Plovdiv
31
FT
15:45
PFC Slavia Sofia pfc-slavia-sofia
botev-plovdiv Botev Plovdiv
22
FT

Vtora liga

13:30
Litex Lovech litex-lovech
dupnica Dupnica
21
FT
13:30
Montana montana
spartak-pleven Spartak Pleven
10
FT
13:30
Dobrudzha dobrudzha
sportist Sportist
21
FT
13:30
Dunav 2010 dunav-2010
chernomorets Chernomorets
20
FT
13:30
Maritsa maritsa
bdin-vidin Bdin Vidin
NS
13:30
Spartak Varna spartak-varna
belasitsa Belasitsa
10
FT

Premier League

08:45
Prey Veng FC prey-veng-fc
defense-ministry Defense Ministry
13
FT
11:00
Svay Rieng svay-rieng
angkor Angkor
30
FT

Primera Division

21:00
Palestino palestino
u-catolica U. Catolica
NS
21:00
Everton VM everton-vm
ohiggins O´Higgins
POST
21:00
O´Higgins ohiggins
everton-vm Everton VM
NS
23:30
Espanola espanola
coquimbo-unido Coquimbo Unido
NS
23:30
Nublense nublense
audax Audax
NS

Primera B

15:00
La Serena la-serena
magallanes Magallanes
10
FT
21:00
Temuco temuco
deportes-limache Deportes Limache
NS

Segunda Division

21:00
Deportes Linares deportes-linares
deportes-rengo Deportes Rengo
NS
21:00
Puerto Montt puerto-montt
cd-provincial-ovalle-fc CD Provincial Ovalle FC
NS
21:00
Lautaro de Bui­n lautaro-de-buin
arturo-fernandez-vial Arturo Fernandez Vial
NS
22:00
D. Concepcion d-concepcion
pro-osorno Pro. Osorno
NS
22:00
CD Trasandino de Los Andes cd-trasandino-de-los-andes
melipilla Melipilla
NS

Super League

07:30
Tianjin Teda tianjin-teda
nantong-zhiyun Nantong Zhiyun
11
FT
07:30
Shijiazhuang shijiazhuang
beijing-guoan Beijing Guoan
02
FT

Primera A - Apertura

01:20
AD Cali ad-cali
once Once
01
FT
21:00
Millonarios millonarios
la-equidad La Equidad
NS
23:10
Pereira pereira
america-cali America Cali
NS

Primera B

20:00
Tigres tigres
real-soacha-cundinamarca Real Soacha Cundinamarca
NS
23:00
Quindio quindio
orsomarso Orsomarso
NS

Primera Division - Clausura

02:00
LD Alajuelense ld-alajuelense
santos Santos
40
FT
21:00
Municipal Grecia municipal-grecia
liberia Liberia
NS
21:00
Puntarenas puntarenas
herediano Herediano
NS

Liga de Ascenso - Clausura

21:00
Pfa Antioquia FC pfa-antioquia-fc
adr-jicaral Adr Jicaral
NS

1. HNL

14:00
Slaven slaven
lokomotiva-zagreb Lokomotiva Zagreb
23
FT
16:10
Hajduk Split hajduk-split
istra-1961 Istra 1961
10
FT

2. HNL

11:50
Sibenik sibenik
zmijavci Zmijavci
21
FT
14:00
NK Bsk Bijelo Brdo nk-bsk-bijelo-brdo
hnk-cibalia-vinkovci HNK Cibalia Vinkovci
22
FT

Druga NL

14:00
Bjelovar bjelovar
ml-zdralovi ML. Zdralovi
20
FT
14:00
Hrvace hrvace
nk-jadran-lp NK Jadran LP
20
FT
14:00
Trnje trnje
karlovac Karlovac
01
FT

First Division

16:00
Katokopias katokopias
karmiotissa Karmiotissa
14
FT
17:00
Othellos othellos
ael-limassol AEL Limassol
11
LIVE

Division 2

13:00
Asil asil
paralimni Paralimni
12
FT
13:00
PAEEK paeek
meap-nisou MEAP Nisou
11
FT
13:00
Po Xylotymbou po-xylotymbou
aradippou Aradippou
14
FT

3rd Division

13:00
Aspis Pylas aspis-pylas
apep Apep
00
FT
13:00
Ethnikos Latsion ethnikos-latsion
halkanoras Halkanoras
13
FT

1. Liga

14:00
Jablonec jablonec
hradec-kralove Hradec Kralove
11
FT
14:00
Mlada Boleslav mlada-boleslav
ceske-budejovice Ceske Budejovice
31
FT
14:00
Sigma Olomouc sigma-olomouc
bohemians-prague Bohemians Prague
22
FT
14:00
Karvina karvina
slovacko Slovacko
13
FT
17:00
Pardubice pardubice
fc-viktoria-plzen FC Viktoria Plzen
23
LIVE

FNL

13:00
Dukla Prague dukla-prague
zbrojovka-brno Zbrojovka Brno
33
FT
13:30
Lisen lisen
zizkov Zizkov
01
FT
13:30
Mas Taborsko mas-taborsko
chrudim Chrudim
00
FT
13:30
SK Hanacka Slavia Kromeriz sk-hanacka-slavia-kromeriz
mfk-vyskov MFk Vyskov
10
FT

U19 League

09:00
FC Slovan Liberec U19 fc-slovan-liberec-u19
fc-viktoria-plzen-u19 FC Viktoria Plzen U19
20
FT
10:00
FC Vysocina Jihlava U19 fc-vysocina-jihlava-u19
fc-pardubice-u19 FC Pardubice U19
22
FT
11:00
FC Zbrojovka Brno U19 fc-zbrojovka-brno-u19
karvina-u19 Karvina U19
50
FT
11:00
DUKLA PRAGUE U19 dukla-prague-u19
sigma-olomouc-u19 Sigma Olomouc U19
11
FT
11:45
Slavia Prague U19 slavia-prague-u19
fc-banik-ostrava-u19 FC Banik Ostrava U19
20
FT
12:00
Sparta Prague U19 sparta-prague-u19
mfk-frydek-mistek-u19 MFK Frydek Mistek U19
21
FT
13:00
FK Mlada Boleslav U19 fk-mlada-boleslav-u19
1-fc-slovacko-u19 1 FC Slovacko U19
21
FT

CFL

09:15
Pisek pisek
stechovice Stechovice
12
FT
09:15
Motorlet Praha motorlet-praha
fc-viktoria-plzen-b FC Viktoria Plzen B
11
FT
09:15
FK Pardubice B fk-pardubice-b
banik Banik
11
FT
09:30
SK Dynamo Ceske Budejovice B sk-dynamo-ceske-budejovice-b
sokol-hostoun Sokol Hostoun
10
FT
09:30
Kolin kolin
tj-sokol-zivanice Tj Sokol Zivanice
14
FT
09:30
FK Prepere fk-prepere
fc-hradec-kralove-b FC Hradec Kralove B
02
FT
10:00
FK Teplice B fk-teplice-b
fk-chlumec-nc FK Chlumec Nc
22
FT
13:30
Tj Jiskra Domazlice tj-jiskra-domazlice
kraluv-dvur Kraluv Dvur
40
FT
13:30
Tj Slovan Velvary tj-slovan-velvary
slovan-liberec-b Slovan Liberec B
21
FT

1st Division

12:00
Kolding IF kolding-if
hobro Hobro
31
FT
14:00
Sonderjyske sonderjyske
vendsyssel Vendsyssel
03
FT
14:00
B 93 Copenhagen b-93-copenhagen
hb-koege HB Koege
31
FT

Liga Pro - First stage

00:00
Delfin delfin
ind-del-valle Ind. Del Valle
01
FT
18:00
Mushuc Runa mushuc-runa
libertad-loja Libertad Loja
01
LIVE
20:30
Aucas aucas
orense-sc Orense SC
NS
23:00
CD Cuenca cd-cuenca
emelec Emelec
NS

Premier League

Premier League

15:00
Brentford brentford
chelsea-fc Chelsea FC
22
FT
15:00
Everton FC everton-fc
west-ham-united West Ham United
13
FT
15:00
Fulham fulham
brighton--hove-albion Brighton & Hove Albion
30
FT
15:00
Newcastle United newcastle-united
wolverhampton-wanderers Wolverhampton Wanderers
30
FT
15:00
Nottingham Forest nottingham-forest
liverpool-fc Liverpool FC
01
FT
15:00
Tottenham Hotspur tottenham-hotspur
crystal-palace Crystal Palace
31
FT
17:30
Luton luton
aston-villa Aston Villa
02
LIVE

Championship

12:30
Huddersfield huddersfield
leeds Leeds
11
FT
12:30
Bristol City bristol-city
cardiff Cardiff
01
FT
15:00
Leicester City leicester-city
qpr QPR
12
FT
15:00
Norwich City norwich-city
sunderland Sunderland
10
FT
15:00
Preston preston
hull Hull
00
FT
15:00
Stoke stoke
middlesbrough Middlesbrough
20
FT
15:00
Swansea swansea
blackburn Blackburn
21
FT
15:00
Millwall millwall
watford-fc Watford FC
10
FT
15:00
Plymouth plymouth
ipswich Ipswich
02
FT
15:00
Rotherham rotherham
sheffield-wednesday Sheffield Wednesday
01
FT

League One

15:00
Bolton bolton
cambridge Cambridge
20
FT
15:00
Derby County derby-county
port-vale Port Vale
30
FT
15:00
Lincoln City lincoln-city
stevenage Stevenage
00
FT
15:00
Peterborough peterborough
exeter Exeter
21
FT
15:00
Carlisle carlisle
reading Reading
13
FT
15:00
Cheltenham cheltenham
burton Burton
00
FT
15:00
Fleetwood fleetwood
wigan Wigan
42
FT
15:00
Leyton leyton
bristol-rovers Bristol Rovers
01
FT
15:00
Northampton northampton
charlton Charlton
11
FT
15:00
Portsmouth portsmouth
oxford-utd Oxford Utd
21
FT
15:00
Wycombe wycombe
barnsley Barnsley
24
FT

League Two

12:30
Wimbledon wimbledon
milton-keynes Milton Keynes
10
FT
15:00
Crewe crewe
morecambe Morecambe
23
FT
15:00
Newport County newport-county
mansfield Mansfield
01
FT
15:00
Swindon swindon
harrogate Harrogate
11
FT
15:00
Tranmere tranmere
sutton Sutton
10
FT
15:00
Walsall walsall
doncaster Doncaster
31
FT
15:00
Wrexham wrexham
accrington Accrington
40
FT
15:00
Grimsby grimsby
forest-green Forest Green
10
FT
15:00
Salford salford
gillingham Gillingham
02
FT

The FA Women's Super League 22/23

12:00
Manchester City LFC (W) manchester-city-lfc-w
everton-lfc-w Everton LFC (W)
21
FT

National League

12:30
Dorking Wanderers dorking-wanderers
chesterfield Chesterfield
41
FT
15:00
Fylde fylde
maidenhead Maidenhead
41
FT
15:00
Boreham boreham
gateshead Gateshead
11
FT
15:00
Bromley bromley
halifax Halifax
20
FT
15:00
Dagenham & Redbridge FC dagenham--redbridge-fc
altrincham Altrincham
31
FT
15:00
Ebbsfleet ebbsfleet
rochdale Rochdale
21
FT
15:00
Hartlepool hartlepool
barnet Barnet
12
FT
15:00
Oldham oldham
southend Southend
11
FT
15:00
Oxford oxford
aldershot Aldershot
12
FT
15:00
Woking woking
kidderminster Kidderminster
POST
15:00
York york
wealdstone Wealdstone
23
FT

National League North

15:00
Boston United FC boston-united-fc
spennymoor Spennymoor
12
FT
15:00
Brackley brackley
farsley-celtic Farsley Celtic
00
FT
15:00
Chorley chorley
rushall Rushall
21
FT
15:00
Curzon curzon
hereford Hereford
10
FT
15:00
Darlington darlington
banbury Banbury
31
FT
15:00
Kings Lynn kings-lynn
south-shields South Shields
31
FT
15:00
Scunthorpe scunthorpe
chester Chester
22
FT
15:00
Southport southport
peterborough-sports Peterborough Sports
00
FT
15:00
Tamworth tamworth
blyth Blyth
31
FT
15:00
Warrington warrington
bishops-stortford Bishop´s Stortford
21
FT

National League South

15:00
Chelmsford chelmsford
aveley Aveley
20
FT
15:00
Chippenham chippenham
weston-super-mare Weston Super Mare
POST
15:00
Dover Athletic dover-athletic
maidstone Maidstone
01
FT
15:00
Farnborough farnborough
yeovil Yeovil
13
FT
15:00
Hemel Hempstead hemel-hempstead
havant--waterloov Havant & Waterloov.
02
FT
15:00
Tonbridge tonbridge
eastbourne Eastbourne
20
FT
15:00
Welling welling
braintree Braintree
22
FT
15:00
Weymouth weymouth
torquay Torquay
11
FT
15:00
Slough Town slough-town
bath Bath
NS
15:00
Truro truro
taunton Taunton
20
FT

Isthmian League Premier Division

15:00
Kingstonian kingstonian
dulwich Dulwich
POST
15:00
Lewes lewes
canvey Canvey
22
FT
15:00
Potters potters
haringey Haringey
POST
15:00
Whitehawk whitehawk
enfield Enfield
NS
15:00
Wingate & Finchley wingate--finchley
hastings-utd Hastings Utd
NS
15:00
Carshalton carshalton
chatham Chatham
20
FT
15:00
Cheshunt cheshunt
folkestone Folkestone
POST
15:00
Concord Rangers concord-rangers
bognor-regis Bognor Regis
POST
15:00
Hornchurch hornchurch
cray Cray
NS

NPL Premier Division

15:00
Bradford Park bradford-park
stafford Stafford
10
FT
15:00
FC United fc-united
workington Workington
13
FT
15:00
Gainsborough gainsborough
whitby Whitby
20
FT
15:00
Lancaster lancaster
basford-utd Basford Utd.
10
FT
15:00
Macclesfield FC macclesfield-fc
marine Marine
21
FT
15:00
Matlock matlock
ashton Ashton
POST
15:00
Radcliffe radcliffe
morpeth Morpeth
NS

Southern Football League - Premier Division South

15:00
Didcot didcot
totton Totton
01
FT
15:00
Gosport gosport
beaconsfield-town Beaconsfield Town
12
FT
15:00
Hayes & Y hayes--y
basingstoke Basingstoke
POST
15:00
Hendon hendon
chesham Chesham
01
FT
15:00
Parkway parkway
salisbury Salisbury
NS
15:00
Poole Town poole-town
hungerford Hungerford
POST
15:00
Sholing sholing
dorchester Dorchester
POST
15:00
Walton & Hersham walton--hersham
hanwell Hanwell
12
FT

Southern League Central Division

15:00
Barwell barwell
halesowen-town-fc Halesowen Town FC
20
FT
15:00
Coalville coalville
long-eaton Long Eaton
11
FT
15:00
Needham needham
stamford Stamford
NS
15:00
Royston royston
st-ives St Ives
24
FT
15:00
Stourbridge stourbridge
leamington Leamington
POST
15:00
Stratford stratford
berkhamsted Berkhamsted
21
FT

Premier League 2

13:00
Tottenham tottenham
everton Everton
12
FT

Meistriliiga

10:30
Kuressaare kuressaare
nomme-kalju-fc Nomme Kalju FC
06
FT
12:30
Levadia levadia
narva-trans Narva Trans
60
FT

Esiliiga

Esiliiga B

16:00
Haapsalu haapsalu
parnu-jalgpalliklubi Parnu Jalgpalliklubi
30
FT

Premier League

13:00
Wolkite City wolkite-city
saint-george Saint George
02
FT
16:00
Welayta Dicha welayta-dicha
shashemene-kenema Shashemene Kenema
NS

Liigacup

12:00
HJK Helsinki hjk-helsinki
eif EIF
41
FT

Ykkosliigacup

12:00
KTP Kotka ktp-kotka
pk35-vantaa PK-35 Vantaa
24
FT

Ligue 1

16:00
Reims reims
losc-lille LOSC Lille
01
FT
20:00
Clermont clermont
marseille Marseille
NS

Ligue 2

14:00
Paris FC paris-fc
st-etienne St. Etienne
00
FT
18:00
Pau pau
caen Caen
01
HT
18:00
Bastia bastia
grenoble Grenoble
10
HT
18:00
Auxerre auxerre
valenciennes Valenciennes
00
LIVE
18:00
Laval laval
amiens Amiens
10
HT
18:00
Guingamp guingamp
troyes Troyes
00
HT
18:00
Dunkerque dunkerque
concarneau Concarneau
11
HT
18:00
Rodez rodez
bordeaux Bordeaux
21
HT
18:00
Annecy annecy
quevillyrouen Quevilly-Rouen
00
HT

National

16:00
Villefranche villefranche
versailles Versailles
01
FT
16:00
Avranches avranches
red-star Red Star
00
FT
18:30
Le Mans le-mans
fc-goal FC Goal
00
LIVE
18:30
Chateauroux chateauroux
orleans Orleans
00
LIVE

Division 1 Women

12:30
FC Fleury (W) fc-fleury-w
stade-de-reims-w Stade De Reims (W)
10
FT
13:30
Paris Saint-Germain (W) paris-saintgermain-w
le-havre-ac-w Le Havre AC (W)
40
FT
13:30
Montpellier HSC (W) montpellier-hsc-w
girondins-bordeaux-w Girondins Bordeaux (W)
21
FT
18:30
Paris FC (W) paris-fc-w
as-saint-etienne-w AS Saint Etienne (W)
POST

Crystalbet Erovnuli Liga

15:00
Dinamo Tbilisi dinamo-tbilisi
samgurali-tskaltubo Samgurali Tskaltubo
20
FT

Bundesliga

14:30
Mainz mainz
mgladbach M´gladbach
11
FT
14:30
Bochum bochum
rb-leipzig RB Leipzig
14
FT
14:30
Darmstadt darmstadt
augsburg Augsburg
06
FT
14:30
Union Berlin union-berlin
borussia-dortmund Borussia Dortmund
02
FT
14:30
Heidenheim heidenheim
frankfurt Frankfurt
12
FT
17:30
Wolfsburg wolfsburg
stuttgart Stuttgart
12
LIVE

2. Bundesliga

12:00
Hannover hannover
dusseldorf Dusseldorf
22
FT
12:00
Rostock rostock
kaiserslautern Kaiserslautern
03
FT
12:00
Nuremberg nuremberg
braunschweig Braunschweig
21
FT
19:30
Karlsruhe karlsruhe
furth Furth
NS

3. Liga

13:00
Aue aue
munster Munster
23
FT
13:00
Halle halle
dresden Dresden
10
FT
13:00
Lubeck lubeck
saarbrucken Saarbrucken
00
FT
13:00
1860 Munich 1860-munich
ulm Ulm
01
FT
13:00
Waldhof Mannheim 07 waldhof-mannheim-07
regensburg Regensburg
31
FT
15:30
Essen essen
unterhaching Unterhaching
13
FT

Regionalliga Bayern

13:00
Wurzburg wurzburg
ansbach Ansbach
40
FT
13:00
Schalding-H schaldingh
bayern-munich-ii Bayern Munich II
11
FT
13:00
DJK Vilzing djk-vilzing
augsburg-ii Augsburg II
11
FT
13:00
E. Bamberg e-bamberg
greuther-furth-ii Greuther Furth II
13
FT
13:00
Burghausen burghausen
buchbach Buchbach
20
FT

Regionalliga Nordost

12:00
Jena jena
hertha-ii Hertha II
31
FT
12:00
Babelsberg babelsberg
bfc BFC
11
FT
12:00
Altglienicke altglienicke
rostock-ii Rostock II
23
FT
15:00
Leipzig leipzig
chemnitz Chemnitz
11
FT

Regionalliga North

12:00
Hannover II hannover-ii
hamburg-ii Hamburg II
20
FT
14:00
Eimsbuttel eimsbuttel
meppen Meppen
00
FT
15:00
Jeddeloh jeddeloh
flensburg Flensburg
31
FT
17:00
Blau-Weiss Lohne blauweiss-lohne
fc-kilia-kiel FC Kilia Kiel
NS

Regionalliga Sudwest

13:00
Schott Mainz schott-mainz
homburgsaar Homburg-Saar
12
FT
13:00
Stuttgart stuttgart
steinbach Steinbach
40
FT
13:00
Aalen aalen
mainz-ii Mainz II
00
FT
13:00
Bahlingen bahlingen
freiberg Freiberg
00
FT
13:00
Eintracht II eintracht-ii
kassel Kassel
22
FT
13:00
Frankfurt frankfurt
walldorf Walldorf
11
FT
13:00
Hoffenheim II hoffenheim-ii
tus-koblenz TUS Koblenz
40
FT

Regionalliga West

13:00
Rodinghausen rodinghausen
aachen Aachen
11
FT
13:00
1. FC Duren 1-fc-duren
wiedenbruck Wiedenbruck
35
FT
13:00
Borussia Monchengladbach II borussia-monchengladbach-ii
wegbergb Wegberg-B.
20
FT
13:00
Dusseldorf II dusseldorf-ii
fc-gutersloh-2000 FC Gutersloh 2000
20
FT
13:00
Cologne cologne
oberhausen Oberhausen
21
FT
13:00
Ahlen ahlen
lippstadt Lippstadt
12
FT

Oberliga Baden-Württemberg

13:00
Ravensburg ravensburg
fc-holzhausen FC Holzhausen
31
FT
13:30
Offenburg offenburg
1-fc-normannia-schwabisch-gmund 1 FC Normannia Schwabisch Gmund
01
FT
14:00
Atsv Mutschelbach atsv-mutschelbach
mannheim Mannheim
20
FT

Oberliga Bayern Nord

Oberliga Bayern Süd

13:00
1865 Dachau 1865-dachau
1860-munich-ii 1860 Munich II
21
FT
13:00
Landsberg landsberg
fc-deisenhofen FC Deisenhofen
14
FT
13:00
Ismaning ismaning
sv-kirchanschoring SV Kirchanschoring
03
FT

Oberliga Bremen

Oberliga Hamburg

Oberliga Hessen

Oberliga Niederrhein

14:30
TVD Velbert 1870 tvd-velbert-1870
uerdingen-05 Uerdingen 05
12
FT

Oberliga Niedersachsen

14:00
Ramlingen-Eh. ramlingeneh
tus-bersenbruck TUS Bersenbruck
16
FT

Oberliga NOFV- Sud

13:00
SC Freital sc-freital
fc-grimma FC Grimma
20
FT

Oberliga NOFV-Nord

Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar

13:00
Mechtersheim mechtersheim
trier Trier
13
FT

Oberliga Schleswig-Holstein

14:00
Mtsv Hohenwestedt mtsv-hohenwestedt
bordesholm Bordesholm
00
FT
14:00
Dornbreite dornbreite
sv-preussen-09-reinfeld SV Preussen 09 Reinfeld
04
FT

Oberliga Westfalen

Junioren Bundesliga North

10:00
Dynamo Dresden U19 dynamo-dresden-u19
fc-st-pauli-u19 FC St. Pauli U19
10
FT
13:00
VfL Osnabruck U19 vfl-osnabruck-u19
hamburger-sv-u19 Hamburger SV U19
00
FT
13:00
Eintracht Braunschweig U19 eintracht-braunschweig-u19
1-fc-union-berlin-u19 1 FC Union Berlin U19
23
FT

Junioren Bundesliga South

12:00
Eintracht Frankfurt U19 eintracht-frankfurt-u19
greuther-furth-u19 Greuther Furth U19
42
FT
12:00
VfB Stuttgart U19 vfb-stuttgart-u19
fc-ingolstadt-04-u19 FC Ingolstadt 04 U19
12
FT

Junioren Bundesliga West

10:00
TSV Alemannia Aachen U19 tsv-alemannia-aachen-u19
fortuna-dusseldorf-u19 Fortuna Dusseldorf U19
32
FT

2. Bundesliga Women

14:30
FF Usv Jena (W) ff-usv-jena-w
1-ffc-turbine-potsdam-71w 1. FFC Turbine Potsdam 71 (W)
31
FT

National League - Relegation Group

18:30
Glacis Utd glacis-utd
st-josephs St Josephs
00
LIVE

Super League 2

U19 Super League

09:00
Panserraikos panserraikos
asteras-tripolis-u19 Asteras Tripolis U19
03
FT
10:00
Aris U19 aris-u19
aek-athens-u19 AEK Athens U19
12
FT
10:00
Pas Giannina U19 pas-giannina-u19
atromitos-athinon-u19 Atromitos Athinon U19
21
FT
10:00
Lamia 1964 U19 lamia-1964-u19
paok-thessaloniki-u19 PAOK Thessaloniki U19
14
FT
11:30
OFI U19 ofi-u19
panathinaikos-u19 Panathinaikos U19
10
FT
13:00
AE Kifisia ae-kifisia
panaitolikos-u19 Panaitolikos U19
02
FT

Super League, Women

Liga Nacional - Clausura

21:00
Deportivo Mixco deportivo-mixco
municipal Municipal
NS

Premier League

OTP Bank Liga

11:30
Debreceni VSC debreceni-vsc
mezokovesdi Mezokovesdi
01
FT
13:30
Kisvarda kisvarda
zalaegerszeg Zalaegerszeg
10
FT
17:45
Diosgyori diosgyori
puskas-akademia Puskas Akademia
11
LIVE

NB I Women

10:00
Fehervar FC fehervar-fc
astra-hungary-w Astra Hungary (W)
01
FT
13:00
Ferencvarosi TC (W) ferencvarosi-tc-w
mtk-hungaria-fc-w MTK Hungaria FC (W)
11
FT
13:00
Gyori ETO (W) gyori-eto-w
diosgyori-vtk-w Diosgyori VTK (W)
20
FT
13:00
Szent Mihaly SE (W) szent-mihaly-se-w
puskas-akademia-felcsut Puskas Akademia Felcsut
03
FT

League Cup A, Women

14:00
Fylkir Reykjavik (W) fylkir-reykjavik-w
breidablik-kopavogur-w Breidablik Kopavogur (W)
04
FT

League Cup

11:00
Hafnarfjordur hafnarfjordur
grotta Grotta
10
FT
14:00
Fram R fram-r
vestmannaeyjar Vestmannaeyjar
22
FT

I-League

ISL

11:30
Punjab punjab
mumbai-city-fc Mumbai City FC
23
FT
14:00
Bengaluru bengaluru
kerala-blasters-fc Kerala Blasters FC
10
FT

Liga 1

08:00
Persita persita
pusamania Pusamania
01
FT
12:00
Persija persija
dewa-united Dewa United
41
FT

Ligat ha'Al

13:00
Maccabi Netanya maccabi-netanya
hapoel-haifa Hapoel Haifa
12
FT
16:30
Bnei Sakhnin bnei-sakhnin
ashdod Ashdod
11
FT
16:30
Katamon Jerusalem katamon-jerusalem
maccabi-bney-reine Maccabi Bney Reine
10
FT
17:30
Maccabi Tel Aviv FC maccabi-tel-aviv-fc
maccabi-petah-tikva Maccabi Petah Tikva
20
LIVE

Liga Alef

Serie A

14:00
Udinese udinese
salernitana Salernitana
11
FT
17:00
Monza monza
roma Roma
04
LIVE
19:45
Torino torino
fiorentina Fiorentina
NS

Serie B

13:00
Sudtirol sudtirol
lecco Lecco
10
FT
13:00
Ternana Calcio ternana-calcio
parma Parma
13
FT
13:00
Brescia brescia
palermo Palermo
42
FT

Serie C - Group A

17:30
US Triestina Calcio 1918 us-triestina-calcio-1918
fc-legnago-salus-ssd FC Legnago Salus SSD
02
LIVE
17:30
Atalanta BC U23 atalanta-bc-u23
novara-calcio Novara Calcio
00
LIVE
17:30
FC Pro Vercelli 1892 fc-pro-vercelli-1892
mantova-1911 Mantova 1911
11
LIVE

Serie C - Group B

13:00
Sef Torres Calcio sef-torres-calcio
pescara Pescara
41
FT
15:15
Juventus U23 juventus-u23
as-gubbio-1910 AS Gubbio 1910
22
FT
15:15
Fermana FC fermana-fc
olbia-calcio-1905 Olbia Calcio 1905
22
FT